Po koronaawirusie Stany Zjednoczone “nigdy nie wrócą do wolnorynkowego kapitalizmu, tak jak go znamy”, mówi Minerd Guggenheim.

Scott Minerd, dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim Partners, nie jest optymistą w kwestii ożywienia gospodarczego po pandemii wirusa i obawia się, że odbicie może doprowadzić do “populistycznej rewolty mającej na celu rozwiązanie problemu ogromnych nierówności w dochodach i dobrobycie”.

Minerd napisał w niedzielnym wpisie na blogu, że przewiduje, iż nie dojdzie do wznowienia “V-kształtnego” trendu wzrostu gospodarczego sprzed konferencji COVID-19, a odzyskanie poziomu produkcji sprzed stycznia 2020 roku zajmie amerykańskiej gospodarce cztery lata.

“Twórcy polityki monetarnej i fiskalnej robią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać gospodarkę i obywateli na powierzchni podczas tego kryzysu… ale ostatecznie prawdopodobnie odkryjemy, że są one niewystarczające, źle ukierunkowane i pełne niezamierzonych konsekwencji”, napisał. “Gdy ta świadomość stanie się jasna, zbliżymy się do ery dyskryminacji.”