Zawieszenie dywidendy Disneya nie oznacza kłopotów

Disney pominął swoją regularną półroczną dywidendę, ale nie jest to komentarz do perspektyw spółki. Wyniki drugiego kwartału fiskalnego Walta Disneya (NYSE: DIS) (zakończonego 28 marca 2020 r.) Pokazały wpływ działań podjętych przez spółkę w celu kontroli rozprzestrzeniania się COVID-19. Zamykanie parków rozrywki i zatrzymywanie rejsów przede wszystkim szkodzi przychodom i rentowności w segmencie parków, doświadczeń i produktów. Inne firmy, takie jak sieci medialne, bezpośrednie i konsumenckie oraz międzynarodowe, również odczuły skutki, ponieważ mniej oryginalnych treści na temat sportu i innych programów, które szkodziły oglądalności i reklamie. W sumie kierownictwo oszacowało, że pandemia koronawirusa obniżyła kwartalny zysk Disneya przed opodatkowaniem o 1,4 mld USD.

To obniżyło tegoroczną kwotę do 1,1 miliarda dolarów w porównaniu do zeszłorocznego poziomu 7,2 miliarda dolarów. Jednak przed rokiem liczba innych dochodów wyniosła 5 miliardów dolarów, co wynikało przede wszystkim z jednorazowego wzrostu, kiedy Disney podwoił swój udział w Hulu do 60%. Gdy amerykańskie parki rozrywki pozostaną zamknięte, premiery filmów opóźnione, a sport na żywo wstrzymany (szkodząc sieci ESPN), Disney odczuje efekty w trzecim kwartale. Chociaż istnieją pewne pozytywne oznaki, takie jak otwarcie parku rozrywki w Chinach i przyjęcie rezerwacji na Florydzie w Walt Disney World od 1 lipca, najbliższa przyszłość Disneya pozostaje mroczna. W tym kontekście Disney postanowił pominąć półroczną dywidendę, którą zwykle wypłaca na początku lipca. Zazwyczaj firma, która nie dokonuje regularnej wypłaty, wysyła negatywny sygnał do inwestorów. Te czasy są jednak nietypowe.

Kluczowe pytanie dla inwestorów brzmi zatem, czy jest to znak czasów, czy znak przyszłych wydarzeń. Dużo gotówki Na początek Disney ma mnóstwo gotówki, kończąc kwartał 14,3 miliarda dolarów w porównaniu z 5,4 miliarda dolarów na koniec roku podatkowego 2019. Firma zwiększyła zadłużenie z 47 miliardów dolarów (35% długu / całkowity kapitał) do 55,4 miliarda dolarów (38% długu / łączny kapitał). Zazwyczaj preferowane są niższe poziomy zadłużenia, ale z pewnością zrozumiałe jest, że Disney buduje swoje kasy. Mimo to, pomimo wyzwań z ostatniego kwartału, wolne przepływy pieniężne wyniosły 1,9 miliarda USD, co stanowi spadek o 30% w porównaniu z okresem rok temu.

Mając większy wpływ na wyniki finansowe za trzeci kwartał, gdy zamówienia na zamknięcie rozprzestrzeniają się poza Chinami na resztę świata, spodziewam się, że wkrótce zobaczę presję na wolne przepływy pieniężne Disneya, ale powinno to wzrosnąć, gdy gospodarki światowe wrócą ich stopy. Kierownictwo podjęło kilka kroków w celu zachowania środków pieniężnych, w tym ograniczenia wydatków uznaniowych na takie elementy, jak marketing i wydatki inwestycyjne.

Firma obniżyła również wynagrodzenie kierownictwa i zatrudniła ponad 120 000 pracowników. Zwolnienie pracowników (nawet podczas wypłacania świadczeń), a także wypłata akcjonariuszom, regularna dywidenda byłaby co najmniej złą optyką. Nawet przy ograniczonej działalności gospodarczej oczekuję, że zarząd wznowi dywidendę, gdy Disney ponownie otworzy działalność. W końcu nie ma żadnych długoterminowych problemów z Disneyem. Silne aktywa Disney to coś więcej niż zwykły konglomerat medialny; ma kolekcję pierwszorzędnych właściwości. Daje mi to pewność, że zawieszenie wypłaty dywidendy okaże się tymczasowe. Oczywiście są parki rozrywki.

Poza tym jest właścicielem sieci ABC, Disney i ESPN oraz produkuje i dystrybuuje filmy pod markami Walt Disney Pictures, Marvel, Lucasfilm i Pixar, by wymienić tylko kilka. W ubiegłym roku Disney nabył Twenty-First Century Fox, dodając swoje studia filmowe i telewizyjne oraz sieci kablowe. Zakup o wartości 71 miliardów dolarów dodał mocne aktywa, takie jak franczyzy X-Men i Fantastyczna Czwórka. W listopadzie firma uruchomiła nową usługę przesyłania strumieniowego, Disney +. Stworzyło to nowy rynek dystrybucji, który rośnie skokowo: ma już ponad 50 milionów płatnych abonentów. Zarządzanie mądrze rozwinęło tę usługę, szczególnie podczas pandemii koronawirusa. Na przykład szybko wydał film Onward na Disney + po tym, jak jego premiera kinowa uległa załamaniu z powodu zamknięcia kin. Disney + nadal tworzy treści, aby przyciągnąć subskrybentów, w tym oryginalne programy – a popularna gra Hamilton pojawi się w serwisie w lipcu.

To prawda, że ​​rezygnacja z oczekiwanej wypłaty dywidendy to trudna pigułka do przełknięcia. Ale Disney ma świetne osiągnięcia, a dzięki tym wspaniałym zasobom medialnym firma nie ma wątpliwości, że firma mocno odskoczy.